Insolvia

Insolvia

Oddlužení od Insolvie
Společnost Insolvia s.r.o. se zabývá komplexním dluhovým poradenstvím a v rámci něho poskytuje právě služby oddlužení. Společnost již pomohla stovkám zadlužených osob vrátit se zpět do normálního života. Pokud potřebujete pomoci s dluhy, využijte bezplatné telefonní linky pro oddlužení a sjednejte si bezplatnou konzultaci Vaší situace. Více o oddlužení na www.insolviasro.cz
Získat půjčku od banky je v současné době často velice složité, zvláště když člověk potřebuje půjčku na vykrytí dluhů. Získat nebankovní půjčky je mnohem jednodušší, ovšem nebankovní půjčky s sebou také téměř vždy nesou velké riziko.

Půjčky na směnku

Půjčka na směnku - co to přesně znamená

Jednoduše řečeno, jedná se o jakoukoli půjčku, ke které je sjednáno ještě ručení směnkou.

Ve většině případů se jedná o vlastní směnku s nevyplněnou částkou tj. o bianco směnku.

K této směnce ještě bývá sjednána dohoda o vyplňovacím právu směnečném, kde se uvádí, za jakých podmínek a jakou sumu může vlastník směnky na směnku dopsat.

Směnka - velmi nebezpečný kus papíru

Při uzavírání půjčky na směnku, nebo sjednání ručení bianco směnkou, můžete podlehnout falešnému pocitu, že směnka není nic tak závažného, když je to jen obyčejný vytisknutý papír z tiskárny, který máte podepsat. Případně tuto věc může podcenit ten, kterého vyzvou, aby se podepsal jako aval (avalista).  Tento „obyčejný papír" se stává cenným papírem, který reprezentuje Váš dluh a lze s ním dokonce obchodovat.

Aval - směnečný ručitel (směnečný rukojmí)

Pokud je někdo vyzván, aby podepsal směnku jako aval, měl by si uvědomit, že de facto přebírá povinnost zaplatit částku na směnce, pokud původní dlužník nezaplatí včas. Majitel směnky si může dokonce vybrat, zda částku bude vymáhat po dlužníkovi, avalovi, nebo po obou.

Co se stane, při nesplácení půjčky na směnku?

Pokud porušíte smlouvu o půjčce tímto způsobem, většinou dáváte věřiteli možnost zesplatnit

půjčku a dopsat na bianco směnku celou sumu včetně penále, úroků, směnečné odměny a datum, kdy je tato směnka splatná. Zaplatit musíte k tomuto datu, na určeném místě dle textu na směnce. Nyní záleží na detailech směnky, jakým způsobem Vás věřitel vyzve k tomu, abyste zaplatili.

Doložka „bez protestu" v praxi

Bývá pravidlem, že je na směnce doložka „bez protestu". To prakticky znamená, že Vás vůbec nikdo nemusí kontaktovat (ani avala) abyste zaplatili, ale může směnku rovnou dát k soudu a chtít po něm směnečný platební rozkaz. O to totiž věřiteli hlavně jde, aby měl svůj dluh podložen směnečným platebním rozkazem. Tento platební rozkaz je totiž rovnou exekučním titulem = pro dluh vás bude kontaktovat rovnou exekutor.

Varování před půjčkami na směnku a ručením bianco směnkou.

Pokud si nejste naprosto jisti, že své dluhy budete schopni splatit, nesjednávejte si finanční půjčky jištěné směnkami. V případě výpadku příjmů a nesplácení se dopracujete k exekuci během několika málo měsíců ( u jiných půjček jde spíše o roky ). Neřešte svoje dluhy tímto druhem půjček! Informujte se raději o možnostech správy dluhů nebo osobního bankrotu (link)

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one