Insolvia

Insolvia

Oddlužení od Insolvie
Společnost Insolvia s.r.o. se zabývá komplexním dluhovým poradenstvím a v rámci něho poskytuje právě služby oddlužení. Společnost již pomohla stovkám zadlužených osob vrátit se zpět do normálního života. Pokud potřebujete pomoci s dluhy, využijte bezplatné telefonní linky pro oddlužení a sjednejte si bezplatnou konzultaci Vaší situace. Více o oddlužení na www.insolviasro.cz
Získat půjčku od banky je v současné době často velice složité, zvláště když člověk potřebuje půjčku na vykrytí dluhů. Získat nebankovní půjčky je mnohem jednodušší, ovšem nebankovní půjčky s sebou také téměř vždy nesou velké riziko.

SMS půjčky, online půjčky

SMS půjčky, online půjčky

Jedná se o krátkodobé půjčky menších částek. V podstatě jde o běžný spotřebitelský úvěr, kde se spotřebitel motivuje k tomu, aby si půjčoval více a pravidelně. Obvykle je možné si půjčit částku 500 až 2000Kč již napoprvé. Úrok se nevyjadřuje jako klasické RPSN pomocí procent, ale přímo se vyčísluje. Půjčíte si 1000Kč, za měsíc vrátíte 1200Kč - pro někoho to může vypadat jako jasná a férová nabídka. Vyjádřeno v % a přepočteno na rok je to však úrok 240% ročně. To už vypadá úplně jinak. Jako lichva.

Riziko SMS půjček a online půjček

Rizikem těchto půjček je, že vedou lidi k bezmyšlenkovitému přístupu k financím. „Když peníze dojdou - tak si půjčím." Za tuto hloupost se platí úrokem v řádu stovek procent. Společnosti, které tyto půjčky poskytují spoléhají na to, že nejde o velké částky a tak je velká pravděpodobnost, že dlužník včas zaplatí. Ten si často na zaplacení někde jinde vypůjčí a tak se naučí roztáčet kolotoč půjček. Dříve či později končí v exekuci.

Varování před SMS a online půjčkami

Naučte se svými penězi nakládat tak, abyste si nemuseli půjčovat za nevýhodných podmínek. Mějte spíše rezervu na účtu a ne dluhy.  Každou nabídku půjčky důkladně prostudujte a požadujte vyčíslení % RPSN. Máte na to ze zákona nárok. Pokud máte více různých dluhů a úvěrů, informujte se o možnostech správy dluhů nebo osobního bankrotu.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one